kouc
Objednejte si první sezení zdarma.
Váše jméno
Kontakt
Facebook LinkedIn Twitter Google plus  

Akcelerujte svůj business. Objednejte si první sezení zdarma.

Vaše firma je především vaše odpovědnost. Moje názory ani názory jiných lidí nejsou důležité. Na čem skutečně záleží, jste právě Vy.

VOLEJTE +420 733 120 761
leták

Nespokojený zaměstnanec

Málokdy slyším, že je někdo opravdu spokojený v zaměstnání. Obvyklé důvody jsou poměrně banální jako „chtěl bych přidat“ nebo „kolega/šéf je idiot“. Možná je to jen náš český zvyk stěžovat si na práci. Typická odpověď na otázku „Tak co nového v práci?“ je „ale to víš, no, stojí to za hovno“. Člověk, který je s prací spokojený, vám se zápalem ihned poví o novém produktu nebo zajímavém školení.

Kromě některých mých kamarádů a klientů jsem i na sobě při zpětném pohledu vypozoroval známky nespokojeného zaměstnance. Práce vyplňuje značnou část našeho života a je důležité, aby nám přinášela uspokojení a pocit osobní důležitosti, prospěšnosti a naplnění. Chodit do zaměstnání, netěšit se a mít stres si časem vybere svou daň.

Přihlaste se k odběru newsletteru - 1x měsíčně novinky-články-kurzy
Váše jméno E-mail

Kamarád Vilém vystudoval VŠ jako premiant a strávil rok na prestižní stáži v USA. Získal práci u mezinárodní společnosti jako analytik. I když za svoji práci dostával slušný plat, po čase začal být nespokojený. Žárlivost kolegů, šéf upevňující svoji pozici, špatné výsledky firmy, neblahá firemní kultura, ubíjející byrokracie a rutina či neschopnost HR pracovat se zaměstnanci jsou objektivní důvody naší nespokojenosti. Ruku na srdce přátelé, kolik znáte velkých zaměstnavatelů, kde neexistují žádné objektivní důvody vaší nespokojenosti?

Vilém je společenský člověk. Má rád svobodu. Nemá rád obleky a „openspace“. Dovedete si představit jeho frustraci, která začala každé ráno při oblékání a pokračovala celý den? Ekonomem se stal kvůli rodičům, stejně jako vzal první práci. Když jsme spolu začali pracovat, stěžoval si, že ho z práce bolí záda a rozjelo se mu astma.

Mentoring mu pomohl postupně získat chuť pracovat. Našel způsob, jak zlepšit a zefektivnit svoji práci. Jeho šéf z toho neměl radost, bál se o svoji židli, a změnu zamítnul. Vilém si věřil a z práce odešel. Nabídnul svůj nápad jiné firmě. Dnes dělá analýzy pro několik významných klientů včetně svého bývalého zaměstnavatele. Práci dělá ze své chaty na Šumavě, oblek si bere jen na jednání s klienty, astma zmizelo a záda ho už nebolí.

Tento příklad úspěšné konverze nespokojeného zaměstnance je do jisté míry extrémní. Než změníte zaměstnání, zkuste změnit sami sebe a svůj přístup. Jakmile zapracujete sami na sobě, uvidíte, jestli můžete být šťastní v současné práci nebo někde jinde.

p.s. Zapálení zaměstnanci jsou cennou ingrediencí úspěšné firmy.